Rychlý kontakt

Tel.: +420 725 800 218

Email: info@fairforpets.cz

Napište nám:

O Fair For Pets

Působíme na českém trhu jako maloobchod a velkoobchod již od roku 2007.

Naše pětileté praktické zkušenosti z intenzivní práce kolem krmiv pro psy spolu s naším dlouhodobým zájmem o psy samotné nás po diskuzích s vámi, chovateli a majiteli psů, přivedly na myšlenku vybudování informačně pojatého e-shopu s férovým sortimentem pro péči o psy.

Ke granulím jako k jednomu z hlavních témat stran péče o psa jsme se dostali každý z nás přes své vlastní psy.

Tak jako mnozí z vás jsme si kladli otázky:

Jak se granule od sebe liší?

Podle čeho poznat ty dobré?

Koho, kde a na co se ptát?

Jaké znalosti je třeba si osvojit, abychom nebyli k získaným informacím přehnaně důvěřiví nebo zase neopodstatněně nedůvěřiví?

Jaký je pohled na problematiku u podobně hledajících lidí v zahraničí?

...

A výčet by byl delší, znáte to ostatně asi sami u sebe, když jste se začetli u nás.

Zjištění, jak velké mohou být rozdíly mezi komerčními a nekomerčními značkami krmiv, aniž by na ně ukazovala cena nebo popis daný výrobcem či prodejcem, nás ohromilo. Ještě více nás zasáhly informace o tom, z čeho jsou komerční krmiva podezírána ve vztahu ke zdraví zvířat.

V této fázi osobního vývoje jsme se potkali a pokračovali v získávání informací společně.  S každým dalším objeveným sáčkem krmiva či pamlsků, který hlásal „to nejlepší pro vašeho miláčka“ a obsahem tomu neodpovídajícím, s  přesvědčivými praktickými zkušenostmi s nekomerčními krmivy na vlastních psech a psech přátel jsme se plněji oddávali myšlence pokusit se předávat zjištěná fakta dál a pobízet majitele psů a koček k zamyšlení.

K zamyšlení, zda vám váš pes stojí za to neodbývat ho větami:

Proč by mě mělo zajímat, jaké kupuji krmivo, stejně tomu nerozumím?

Nemám čas rozumět, to snad za mě udělal výrobce!

Jedna paní povídala, že toto je super!

Můj pes nemá problémy, tak je určitě všechno ok...

Můj pes je nemocný a potřebuje dietu, takže co bych vybíral...

Maso, maso, známý odchoval štěňata na šrotu a jaká byla!

Vždyť všechna krmiva mají obdobný obsah bílkovin, jsou prostě stejná...

Za ty prachy to musí být dobré!

Tomu nevěřím, že krmivo může ublížit, přece musí podléhat kontrolám.

...

„Učili“ jsme se při tvorbě materiálů pro několik nekomerčních krmiv na českém trhu, tímto děkujeme jejich dovozcům za umožnění přístupu ke všem potřebným informacím včetně přímé komunikace s výrobci.

Vypracovali jsme během dvou let hledání, formulování, zdůvodňování vlastní  soubor kritérií (FFP výběrová kritéria), která na doporučeníhodné krmivo máme.

Doporučeníhodné je pro nás takové, které je nutričně hodnotné, bezpečné, důvěryhodné, férové, jednoduše „česky“ řečeno.

Zalíbil se nám projekt Ministerstva zemědělství v oblasti edukace lidí stran kvality potravin Klasa. Situace ve výrobě potravin a krmiv je velmi obdobná, jen krmiva jsou na tom co do férovosti hůře.

Rádi bychom svou prací přispěli k tomu, aby si široká chovatelská veřejnost osvojila soubor znalostí potřebných k samostatnému rozhodování, jaké že to krmivo mám před sebou. K tomu patří i uvědomění si skutečnosti, že pokud na svoje otázky stran kvality krmiva neumím nalézt na správných místech (etikety, web výrobce, dotaz výrobci) odpovědi, pak budu krmivo vnímat jako mým požadavkům na krmivo pro mého psa nevyhovující.

Někomu může naše snaha připadat jako hra. My si hrajeme, ano, ale bereme tuto hru tak vážně, jako ji bere dvouleté batole. Za hru život. Tedy jsme si vytvořili logo (má znamenat borůvku, protože krmivo s borůvkami nás k té hře přivedlo a naši psi borůvky rádi a celý náš zamýšlený projekt jsme nechali zastřešit ochrannou značkou Fair For Pets®.

Prodej krmiv, o kterých jsme přesvědčeni, že mohou psovi pouze posloužit a jeho majitele, jako toho, kdo platí, neponižují, je nám tedy obživou.

Nechválíme to, co prodáváme, nýbrž prodáváme to, co můžeme chválit.

Chválu se snažíme udělovat racionálně, tak, abychom všechny důvody k ní mohli obhájit před kýmkoliv. A taky rozlišujeme míru té chvály, snažíme se o co největší průhlednost, srozumitelnost, objektivnost (viz charakteristiky zde přítomných značek). Jisté je, že v některých sledovaných jevech se určité subjektivitě neubráníme. Jsme ovšem připraveni diskutovat a naslouchat, pozorovat a tříbit názor.

Aktuality
Novinky na email
FAIR FOR PETS ® 2012 © Sunlight systems - tvorba eshopů